big band ik
ZUŠ Iši Krejčího
Olomoucký kraj
jazzport.cz
ProchazkaCustomGuitars
ejazzlines.com
bandzone.cz/bigbandzusisikrejciho
MySpace - Big Band ZUŠ Iši Krejčího

Stránka je validní HTML 4.01 Transitional.

Ověřit CSS!

BigBandZUSIK_2014

rychlý kontakt: Jakub Červenka, vedoucí orchestru, tel. 737 926 536, e-mail: bluetrain@seznam.cz
Pořadatelé, neváhejte nás pozvat na vaše akce! Hudba, kterou hrajeme, není dnes běžně slyšet a přinese posluchačům nevšední zážitky.

Novinky

23. května 2019 proběhne v Jazz Tibet Clubu Jazzový koncert k 50. výročí založení ZUŠ Iši Krejčího. Více informací v sekci akce.

Stručná historie orchestru

Toto je jen stručný výčet nejvýznamnějších akcí. Více najdete na stránce živá vystoupení.Nahoru na obsah


O naší rytmické sekci

Rytmická sekce Big Bandu IK drží jedno krásné prvenství - protože hudba orchestru Counta Basieho tvoří páteř našeho repertoáru, používáme zásadně akustický kontrabas a navíc jako jedni z mála na světě máme kytaristu, který si osvojil základy unikátní kytarové techniky Freddieho Greena z orchestru Counta Basieho. Prvním průkopníkem tohoto stylu v našem orchestru byl Jirka Krbeček, který ale po několika letech odešel pro pracovní vytíženost. V jeho stopách nyní již delší dobu úspěšně kráčí Jakub Vávra. Hraje na velkou akustickou archtop kytaru (lubovku) bez snímače, je to polomasívní 18-palcový nástroj, který pro nás na zakázku vyrobila pražská firma Procházka Custom Guitars, model Historic. Více o stylu Freddieho Greena viz odkaz níže:

Legendární kytarista Freddie Green má u nás svou zvláštní stránku!


Nahoru na obsah


Pro zájemce o členství v orchestru

Momentálně hledáme trombonistu, kdo má zájem? Nejlépe někoho, kdo má již dobrou technickou výbavu a chce se rozvíjet v daném žánru (jazz, swing). Pište, volejte.
Pokud jste trvale k mání v olomouckém regionu, máte rádi jazz a swing a chcete na sobě pracovat, neváhejte a kontaktujte nás! Zkoušíme každý čtvrtek od 18:45 do 20:45 ve zkušebně v budově detašovaného pracoviště ZUŠ Iši Krejčího, Jílová 43a: mapa zde!

BcA. Jakub Červenka, mobil: 737 926 536, e-mail: bluetrain@seznam.cz


Nahoru na obsah


Big Band IK - aktuální obsazení:


Nahoru na obsah


Big Band IK - repertoár:

(skladby označené * jsou zatím ve stadiu přípravy)
Nahoru na obsah